Sprawdź

SOCJOTERAPIA

To terapia społeczna opierająca się głównie na spotkaniach grupowych i towarzyskich. Jej celem jest wyeliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie i rozwinięcie tych akceptowanych społecznie. Terapia świetnie się sprawdza u dzieci nadpobudliwych oraz agresywnych, ponieważ może zawierać aktywność ruchową, zabawę czy gry edukacyjno-terapeutyczne. Pacjenci mogą się wyrazić poprzez literaturę, muzykę, teatr czy też sztukę. Socjoterapia pozwala, między osobami w grupie, wytwarzać więzi, rozwijać umiejętności interpersonalne oraz dawać dużą satysfakcję ze wspólnych spotkań.

Sprawdź

ARTETERAPIA

To terapia sztuką oparta na czynnym kontakcie ze sztuką i kulturą usprawniająca funkcje z zakresu motoryki małej. Ma na celu rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz wyrażanie swoich emocji i myśli poprzez artystyczne prace. Osoby z problemami emocjonalnymi i psychologicznymi, często dopiero przez sztukę są w stanie się otworzyć. Jest to bezcenne, bo tylko wtedy terapeuta może im pomóc. Należy podkreślić, że w arteterapii nie trzeba mieć żadnych uzdolnień w kierunku określonej dziedziny sztuki, to nie ma znaczenia. Działanie terapeutyczne ma sam proces twórczy.

Arteterapia jest wspaniałym sposobem dotarcia do dzieci z problemami emocjonalnymi, po ciężkich przejściach, autystycznych, ale też formą dającą odprężenie, uwalniającą od napięcia - również dla osób bez zaburzeń.

Sprawdź

ERGOTERAPIA

To terapia pracą opierająca się na różnego rodzaju zadaniach manualnych wspierających i uzdalniających osoby, które mają trudności w wykonywaniu codziennych czynności. Zajęcia uczą pacjentów samodzielności, niezależności oraz zachęcają do życia i mają pomóc w utworzeniu jak najlepiej dopasowanego otoczenia do swoich słabości. Terapia nastawiona jest na poprawę koordynacji ruchowej, jak również koncentracji i pamięci. Poczucie odzyskania sprawności i niezależności daje pacjentom motywację do wychodzenia z domu, spotkań i rozwijania swoich zainteresowań.

Sprawdź

Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa jest jedną z form rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie czy fizycznie. Są to osoby, które borykają się często z brakiem akceptacji społecznej. Ten rodzaj terapii ma na celu zaktywizowanie do lepszej sprawności fizycznej i psychicznej. Najczęściej są to warsztaty artystyczne, ruchowe czy integracyjne zapobiegające stanom lękowym, nerwicy czy depresji oraz wspomagające nawiązywanie i budowanie relacji międzyludzkich. Dzięki różnorodnym formom terapii Terapeuta zajęciowy kształtuje w pacjencie konkretne postawy oraz przydatne umiejętności w życiu codziennym, co zauważalnie przyspiesza nabycie funkcji i sprawności lub powrót tych utraconych, tudzież wykształcenie funkcji zastępczych.

Terapia może być prowadzona indywidualnie lub w grupie. Bez względu na formę każdy pacjent otrzymuje indywidualnie przygotowane zadania tak, aby korygowały jego trudności. Aby zajęcia odniosły sukces niezwykle istotne jest indywidualne podejście i dopasowanie do możliwości pacjenta. 

Rodzaje terapii zajęciowej bazują na podziale zajęć pod względem oddziaływań na konkretne sfery.

Logo Pasjonacja

Twoje Ukojenie JEST NASZYM priorytetEM

Dane kontaktowe

Nawigacja

SENIORKI

KOBIETY I MATKI

DZIECI

Misja

Zespół

Pozostałe

Polityka prywatności

Regulamin

Statut fundacji

Fundacja PasjoNacja © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.