Copy ©2021 PasjoNacja - Twoja przestrzeń kreacji

Wszelkie prawa zastrzeżone.

+48 796 61 22 61

pasjonacja.art@gmail.com

Obszar działania - śląsk

Logo Pasjonacja

 

WARSZTATY MALARSTWA INTUICYJNEGO DLA DZIECI BĘDĄCYCH W EDUKACJI DOMOWEJ

 

Malarstwo intuicyjne to nauka kontaktu ze sobą, w której ważniejszy od efektu końcowego jest sam proces tworzenia.

Dzieci malują to, co czują, podążając za kolorami i formami, które pojawiają się na ich płótnach przez kontakt z własną intuicją . Wyłączając swojego wewnętrznego krytyka i oczekiwania, wchodzą w twórczą kreację, a nie odtwórcze kopiowanie rzeczywistości. To narzędzie pozwalające wejść dzieciom w stan kontemplacji i zsynchronizować działanie obu półkul mózgowych. Dzięki temu mogą połączyć się ze swoją intuicją, która uruchamia kreatywny potencjał, tkwiący w każdym z nas, jednak często uśpiony i nie wykorzystywany w pełni. Malarstwo intuicyjne oparte na zasadzie braku zasad nie wymaga posiadania zdolności malarskich, gdyż dostępne jest dla każdego, kto ma ochotę uwolnić swoją kreatywność i dobrze się bawić.

 

Tworzenie sztuki ma udowodnione działanie terapeutyczne dające dostęp do całej palety emocji, nierzadko nawet tych mocno zablokowanych, czy nierozumianych.

 

Warsztaty obejmują:

- szacunek, wolność, dobrą zabawę,

- wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do malowania,

- wykonana praca pozostaje własnością grupy uczestników.

 

OPIS PROJEKTU:

Projekt ma za zadanie wyjść na przeciw potrzebie kontaktu z rówieśnikami w bezpiecznej, przyjaznej i nastawionej na współpracę atmosferze. Dzięki wspólnemu opartemu na współczesnych technikach i formach malowaniu, będzie możliwe przeprowadzić zajęcia w sposób nastawiony na brak ocen, krytyki i rywalizacji. Zadaniem tego założenia jest zachęcanie do coraz głębszych interakcji między rówieśnikami, nauka współpracy i negocjacji wsród młodego pokolenia. Poprzez zabawę, w której każdy nie tylko będzie miał szansę poczuć się artystą oraz być zauważonym, ale również zająć w grupie miejsce dla niego bezpieczne. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają większą szanse integrować się i czuć się zachęconymi do pogłębiania i powtarzania tych doświadczeń. Środowisko zajęć oparte na wzajemnej współpracy i zrozumieniu ma wyjść też na przeciw dzieciom z orzeczeniami o niepełnosprawności, zwłaszcza w obszarach autystycznych oraz ich potrzebom integracji.

 

Badania wykazały, że działania artystyczne dają większe pole do przepracowania własnych problemów w bezpiecznej atmosferze, rozwijając tym samym potencjał i kreatywność, ucząc rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych emocji oraz komunikowania się z otoczeniem w sposób asertywny, w szacunku do siebie i innych.

 

Główne cele rozwoju przez sztukę:

  • Dzięki procesowi twórczemu tworzenie sztuki może wpłynąć na wyrażenie, zrozumienie i nazwanie przez dziecko emocji, które odczuwa.
  • Rozwój przez sztukę ma również za zadanie pomóc spojrzeć na swoje emocje, myśli, zachowania i sytuacje z innej perspektywy, ułatwiając wgląd i poszerzając samoświadomość.
  • Analiza powstałych w procesie twórczym prac ma również na celu wspieranie w regulacji emocji, odnajdywanie własnego potencjału oraz naukę znajdowania najlepszych rozwiązań.
  • Samo tworzenie wpływa na poczucie sprawczości, relaksację i odreagowanie napięć.

 

SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW:

Czas trwania warsztatu: ok 1-1,5 godz.

Ilość miejsc: 50

Grupa docelowa: dzieci przebywające w systemie Edukacji Domowej

Cena: bezpłatne, projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030

 

Jeśli:

  • jesteś rodzicem dziecka będącego w Edukacji Domowej, 
  • Twoja Fundacja zrzesza dzieci będące w Edukacji Domowej,
  • prowadzisz Szkołę przyjazną Edukacji Domowej.

 

I PODOBA CI SIĘ NASZ PROJEKT - ZAPRASZAM DO KONTAKTU CELEM OMÓWIENIA SZCZEGÓŁÓW. MAMY OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC!

 

Obudź w sobie artystę 
i pozwól się nieść emocjom!

Maluj, doświadczaj, poczuj. 

08 października 2021